Sport

Korán örültek a svájciak, végül Anglia ment tovább tizenegyesekkel

rtl.hurtl.hu

2024. július 6. 20:49

Tizenegyespárbajt követően Anglia jutott a németországi labdarúgó-Európa-bajnokság elődöntőjébe. A vezetést a svájciak szerezték meg a hajrában, de erre öt perccel később válaszolni tudtak az angolok.

A mérkőzés első félideje épp olyan eseménytelen volt, mint általában az angol első félidők ezen az Eb-n. A 16. percben Mainoo átlövését Rodríguez blokkolta, rögtön utána Kane szeretett volna büntetőt kapni, de a lassításból kiderült, hogy Schär nem szabálytalankodott.

Ezt megelőzően a svájciak voltak fölényben, onnantól az angolok vették át a játék irányítását. De így is csak egy (fél)helyzetük adódott: a 45. percben Saka esett el Aebischer mellett az alapvonalnál, a labda Mainoo elé került, érkezett azonban Xhaka, és menteni tudott.

A második játékrész egy blokkolt Saka-lövéssel indult, és meg kellett becsülni Embolo gurítását is, amit pedig könnyedén megfogott Pickford. Egyébként teljesen eseménytelen volt a meccs.

A 75. percben aztán megtört a jég!

Schär kapta meg a labdát a jobb szélen. Ndoye-t játszotta meg, aki középre passzolt. Stones hozzáért a labdához, de nem tudott menteni, középen pedig Embolo előrecsúszva a jobb alsó sarokba pöckölt (0-1).

Hirtelen elkezdtek focizni a csapatok, és alig 5 perccel később máris egyenlő volt az állás. Saka húzott befelé, és végül a 16-os jobb sarkának közeléből laposan kilőtte a jobb alsó sarkot (1-1).

Az angolok próbálták dűlőre vinni a dolgot, de a rendes játékidőből hátralévő időben már nem változott az eredmény.

A 2x15 perces ráadás 5. percében Rice suhintotta rá a labdát, amely a kapu bal oldalába tartott, Sommer viszont nagyot vetődve szögletre nyomta. A 102. percben Bellingham kétszer is próbálkozott, egyszer blokkba lőtt, másodjára kapura, Sommer ezt is elcsípte.

Innentől fogva Anglia mintha beérte volna azzal, hogy tizenegyespárbajig elvigye a dolgot, Toney és Alexander-Arnold személyében két jó rúgót is becserélt Gareth Southgate.

Erre aztán majdnem ráfaragtak az angolok: a 117. percben Shaqiri jobb oldali szögletből megpróbálta érintés nélkül a rövid felsőbe csavarni a labdát. Pickford kint állt, de szerencséjére a labda a két kapufa találkozását találta el. Két perccel később a frissen beállt Amdouni lövését hárította az angol kapus, aztán egy bal oldali centerezés után Widmer nem találta el jól a labdát.

Jöhettek a tizenegyesek.

Az első párban Palmer a kapu jobb oldalába lőtt, Akanji gyenge próbálkozását viszont Pickford balra dőlve könnyedén kivédte (1-0).

A következő párosnál Bellingham és Schär is a bal sarokba gurított (2-1).

Harmadiknak Saka állt oda angol részről, a bal alsóba passzolt, Shaqiri is a kapu bal oldalát választotta, sikerrel (3-2).

A negyedik párban Toney a jobb alsóba lőtt, Ndoye pedig hidegvérrel az elmozduló kapus helyére passzolt (4-3).

Az ötödik sorozatban Alexander-Arnold a kapu jobb oldalába lőtt, és ezzel minden eldőlt (5-3), Anglia jutott az elődöntőbe.