Sport

Andy Murray búcsúja: Nagyon szeretnék még játszani, de már nem megy

rtl.hurtl.hu

2024. július 5. 17:50

Andy Murray-t legnagyobb sikerei helyszínén, Wimbledonban búcsúztatta el a teniszvilág. A skót teniszező párosban szenvedett vereséget a grand slam 1. fordulójában. Murray a meccs után elmondta: szívesen folytatná, de tudja, hogy már nem képes felvenni a versenyt a mezőnnyel.

Andy Murray pályafutása utolsó előtti mérkőzését játszotta a wimbledoni tornán, miután kiesett testvére, Jamie Murray oldalán a férfi párosok versenyéből. A vesztes meccs után egy megindító videót vetítettek le a szervezők, ahol a nagy ellenfelek is elbúcsúztak a brit legendától. Roger Federer, Rafael Nadal, Novak Djokovic és Venus Williams is üzent a háromszoros grand slam-bajnoknak. Később a közösségi médiában is rengetegen fejezték ki jókívánságaikat.

A 37 éves skót teniszezőt az elmúlt években sorozatos sérülések hátráltatták. Emiatt úgy határozott, hogy a 2024-es szezon lesz az utolsó a pályafutásában. Murray ekkor még abban reménykedett, hogy összejöhet neki egy tökéletes búcsú Wimbledonban. Ám nem sokkal a verseny előtt eltávolítottak egy cisztát a gerince mellől, és a regenerációra maradt bő egy hét kevésnek bizonyult, így egyesben el sem indult a tornán. Férfi és vegyes párosban viszont úgy döntött, pályára lép, amivel ismét csak a legendás küzdőszellemét bizonyítja.

Férfi párosban végül nem jött össze a győzelem. Testvérével 7:6, 6:4-re kaptak ki a Rinky Hijikata-John Peers kettőstől. Így Murray csupán egy lépésre került pályafutása lezárásától.

Nehéz, mert nagyon szeretnék még játszani, de már nem megy. Fizikailag egyszerűen túl nehéz. Szívem szerint örökké játszanék. Imádom ezt a sportot, rengeteget kaptam tőle. Hihetetlenül sokat tanítottak nekem az elmúlt évek, amit az életem hátralévő részében is hasznosíthatok majd. Készen állok befejezni, mert már nem tudok azon a szinten teniszezni, amin szeretnék.

– mondta könnyek között Andy Murray utolsó előtti mérkőzését követően a pályán.

Fotó: Reuters

Murray pályafutása során 28 egyéni ATP-tornagyőzelmet szerzett, közülük hármat Grand Slam-versenyen, kilencet Masters-tornán ért el.

2012-ben megnyerte a US Opent, ezzel 76 év után ő lett az első brit, aki egy grand slam versenyen didalmaskodott. 2013-ban és 2016-ban Wimbledonban is győzni tudott.

A londoni és a riói olimpián egyesben olimpiai bajnoki címet szerzett. Eredményeinek köszönhetően a „nagy négyes” tagjaként tartják számon, Federer, Nadal és Djokovic mellett. A britek kedvenc teniszezőjét pályája végéhez közeledve arról is kérdezték, hogy szerinte milyen örökséget hagy maga után a tenisz világában.

„Nem hinném, hogy nekem kellene meghatároznom, milyennek szeretnék tűnni mások szemében. Vannak dolgok a pályafutásomban, amikre igazán büszke vagyok. Az biztos, hogy nem csináltam mindent jól. De van egy dolog, amiben szerintem a karrierem során mindig jó voltam, függetlenül a magasságtól, a mélységtől, a tornagyőzelmektől, a kemény vereségektől, a műtétektől, a hátráltatásoktól; hogy másnap mindig ugyanazzal az elszántsággal, munkamorállal és szenvedéllyel folytattam, függetlenül attól, milyen akadályt állított elém a sport.

Nem voltam tökéletes semmilyen szempontból, de mindig beletetettem a munkát és mindig a legtöbbet adtam ki magamból

– foglalta össze a teniszező, akit állva tapsolt meg a wimbledoni közönség.

Andy Murray Emma Raducanu oldalán vegyes párosban még egyszer pályára lép a wimbledoni centerpályán július 6-án, szombaton.

Nyitókép: Reuters