Sport

A teniszlegenda az X-en gratulált az őt beérő, wimbledoni bajnokságot nyerő Alcaraznak

rtl.hurtl.hu

2024. július 14. 19:45

Bár az első három meccslabdáját még nem tudta értékesíteni (az egyiknél egy néző bekiáltása miatt zavarodott meg), így a harmadik szettet „csak” rövidítésben nyerte meg, alapvetően így is nagyon sima győzelmet (6:2, 6:2, 7:6) aratott Carlos Alcaraz a wimbledoni férfi teniszdöntőben Novak Djokovics felett.

Carlos Alcaraz, mondhatni, máris belépett a nagyon nagyok közé.

Ő lett a hatodik férfiteniszező (Djokovics, Roger Federer, Rafael Nadal, Björn Borg és Rod Laver után), aki egyazon évben a Roland Garroson és Wimbledonban is behúzta a végső győzelmet.

Nagyon várhatjuk az olimpián a Nadal, Alcaraz párost, de egyelőre még ünnepeljük a spanyol fiút azért, amit brit földön művelt!

Ahogy a The Athletic is rámutatott elemzésében: pszichológiailag nagyon nem könnyű egy nem teljesen egészséges ellenféllel szemben játszani. Márpedig Novak Djokovics a térdműtétje után a döntőben érezhetően (és érthetően) nem volt százszázalékos. Alcaraz viszont egyáltalán nem változtatott a harcmodorán. Játszotta a maga teniszét, és ez a végén egy remek győzelmet eredményezett.

„Amikor tizenegy, tizenkét éves voltam, azt mondtam, hogy az álmom a wimbledoni győzelem” – nyilatkozta a meccs után Alcaraz, aki ezt az álmát már tavaly valóra váltotta. Akkor öt szettben győzött, szintén Djokovics ellen.

Ezúttal három játszmában nyert a szerb ellen, hogy aztán fogadja a rákbetegséggel küzdő, de most újra a nyilvánosság elé álló Katalin hercegné gratulációját.

Rod Laver is gratulált az őt beérő, wimbledoni bajnokságot nyerő Alcaraznak
Fotó: Reuters/Hannah Mckay

De mások is gratuláltak. Például Rod Laver, akit (ahogy már írtuk) egy fontos statisztikában beért Alcaraz a vasárnapi sikerével.

„Carlos Alcaraz győzelme egy Novak Djokovicshoz hasonló nagy bajnok felett, ez a hihetetlen tehetségének, elszántságának és nyomástűrő képességének a jutalma.

Carlos mai ragyogó teljesítményével bebetonozta a helyét a tenisz nagyjai között.