Sport

Kajak-kenu-vb: Kőhalmi Emese aranyérmes

rtl.hurtl.hu

2024. augusztus 25. 15:36

A kajakos Kőhalmi Emese arany-, míg a kenus Adolf Balázs bronzérmet nyert 5000 méteren vasárnap Üzbegisztánban.

A kajakos Kőhalmi Emese arany-, míg a kenus Adolf Balázs bronzérmet nyert 5000 méteren vasárnap az üzbegisztáni Szamarkandban, az olimpia műsorán nem szereplő számok kajak-kenu-világbajnokságán.

Az MTI beszámolója szerint a leghosszabb távon a szám világ- és Európa-bajnoka, Kőhalmi 16 másodperces előnnyel diadalmaskodott, miután szombaton 1000 méteren nyert, vasárnap pedig tagja volt az 500 méteren ezüstérmes magyar vegyes kajaknégyesnek is.

Adolf Balázs címvédőként indult, ráadásul már a második medáljáért szállhatott harcba, mivel szombaton Fejes Dániellel ezüstérmet nyert a kenu kettesek 1000 méteres viadalában. A négyszeres világbajnok Adolf csaknem végig a harmadik helyen haladt, és végül mintegy 57 másodperccel a győztes lengyel Wiktor Glazunow mögött ért célba.

Nyitókép: A győztes Kőhalmi Emese a női kajak egyesek 5000 méteres versenyének döntőjében a szegedi kajak-kenu Európa-bajnokságon 2024. június 16-án. Fotó: Kovács Tamás / MTI.