Négy futamgyőzelem a magyar kajakozóktól, kenusaink a reményfutamban folytatják

rtl.hurtl.hu

2024. augusztus 7. 13:01

A női K-1 500-on Gazsó Alida és Csipes Tamara, a férfi K-1 1000 méteren Kopasz Bálint és Varga Ádám volt verhetetlen az előfutamban. Fejes Dánielnek és Adolf Balázsnak délután még lapátolnia kell a középdöntőért.

Az olimpiai kajak-kenu versenyek második napján három számban rendeztek előfutamokat. Összesen hat magyar egységért szoríthattunk.

A női K-1 500 méteres előfutamokkal indult a versenynap, és magyar sikerélményekkel, hiszen mindkét indulónk, Gazsó Alida és Csipes Tamara is meggyőzően nyerte saját futamát, így közvetlenül jutott a középdöntőbe.

A férfi kajak egyesek 1000 méteres előfutamaiban is két versenyzővel voltunk érdekeltek, méghozzá a tokiói olimpia arany- és ezüstérmesével. Kopasz Bálint és Varga Ádám sem hagyott kérdőjeleket, mindketten egyértelmű futamgyőzelemmel kerültek a szám szombati középdöntőjébe.

A férfi kenu egyes 1000 méteres versenyszámában is két magyar indult, ahogy a kajakozóknál, itt is minden futamban az első két hely ért közvetlen továbbjutást. Fejes Dániel negyedik lett, míg Adolf Balázs harmadikként ért a célba, így ők a kora délutáni reményfutamban biztosíthatják helyüket a középdöntőben.

A szerdai nap délelőttjén több magyar atléta is versenyzett, női 100 méteres gátfutásban sem Kozák Lucának, sem Kerekes Grétának nem sikerült közvetlenül az elődöntőbe jutnia. A felkészülés során sokáig sérüléssel küszködő Kozák 13.11 másodperccel futamában hatodik lett, míg Kerekes 13.50-nel hetedikként ért a célba. A továbbjutásra mindkettejüknek lehet még esélye a csütörtöki reményfutamban.

A Venyercsán Bence, Récsei Rita páros a 21. helyen zárt a gyaloglók vegyes csapat versenyében. A magyar kettős 3:05:18 órás idővel ért célba a huszonöt duót számláló mezőnyben.

Nyitókép: Kopasz Bálint a férfi kajak egyesek 1000 méteres versenyének előfutamában a vaires-sur-marne-i evezős és kajak-kenu pályán. MTI/Kovács Tamás