Sport

Nem jutott döntőbe a 4x100 méteres női gyorsváltó

rtl.hurtl.hu

2024. július 27. 14:17

Nem jutott döntőbe a Senánszky Petra, Ábrahám Minna, Ugrai Panna, Pádár Nikolett összeállítású 4x100 méteres magyar női gyorsváltó a párizsi olimpiai medencés úszóversenyeinek szombati nyitónapján.

Egy rendkívül erős mezőnyben végzett a 10. helyen, és maradt le a döntőről a 4x100 méteres női gyorsváltó a párizsi olimpián. Az állami hírügynökség beszámolója szerint a kvartett papíron a fukuokai világbajnokságon elért kvalifikációs idejével csak a 13. volt nevezési listán, a csapat azonban a belgrádi Európa-bajnokságon a 2009-es „cáparuhás” országos csúcsot megdöntve diadalmaskodott, azzal az eredménnyel (3:36.77) pedig ennél jobb helyezésben bizakodhatott.

Az egyes pályán tempózó magyarok végül ettől a rekordtól nem sokkal elmaradva, 3:37.33 perces idővel hatodikak lettek futamukban, amivel összesítésben 10. helyen végeztek. A döntőbe 8 váltó jutott.

Nagyon jó volt, elsőre ilyen időt úszni kiváló, ilyen ellenfelekkel szemben nem rossz ez a tizedik hely, az olaszok éppen csak a nyolcadik helyen csúsztak be, ez mindent elárul a mezőny erősségéről

– nyilatkozta az állami hírügynökségnek Pádár Nikolett.

Ábrahám Minna kiemelte: délelőtt országos csúcshoz közeli időt úszni nagy dolog.

Nyitókép: Senánszky Petra, Ábrahám Minna, Pádár Nikolett és Ugrai Panna (b-j) a női 4x100 méteres gyorsváltó előfutamában a 2024-es párizsi nyári olimpián a Párizs melletti Nanterre-ben lévő Paris La Défense Arénában 2024. július 27-én – Fotó: Derencsényi István / MTI

#Sport#olimpia#úszás#váltó#Senánszky Petra#ábrahám minna#pádár nikolett#ugrai panna