Sport

Milák Kristóf a legjobb idővel döntős 100 pillangón

rtl.hurtl.hu

2024. augusztus 2. 21:43

Milák Kristóf a legjobb idővel jutott a döntőbe, Kós Hubert pedig 16. helyen végzett 100 méteres pillangóúszásban pénteken a párizsi olimpián.

A 100 pillangó első pénteki középdöntős futamában Kós Hubert volt érdekelt a mieink közül. A csütörtökön 200 háton olimpiai bajnok úszó éjszaka mindössze három órát tudott aludni, így már a délelőtti, előfutamban úszott 51.58-as idején is meglepődött. Mint mondta, minden bizonnyal egyéni csúcsra lenne szüksége a döntőbe jutáshoz. Ettől Hubert messze volt, 52.22-vel nyolcadikként csapott a célba, a futamot a francia Maxime Grousset nyerte 50.41-gyel. A tokiói bajnok, világcsúcstartó amerikai Caeleb Dressel csak ötödik lett, és mint később kiderült, ezzel nem lesz ott a szombati fináléban.

Mert hogy a második futamban sokan elé kerültek, például az előző olimpia ezüstérmese, Milák Kristóf. A 200 méter második helye után sokan úgy gondolták, ezúttal a rövidebb távon talán nagyobb esélye lehet a dobogó legfelső fokára állni. Az első 50 méter igazán „milákos” lett, részideje a világcsúcshoz is közel volt. A második hosszon visszavett, vagy kicsit elfáradt – ezt csak ő tudhatja –, akárhogy is, 50.38-as idővel elsőként ért a célba, és a legjobb idővel került a döntőbe, vagyis ott is a négyes pályán úszhat.

A finálét szombat este 20:30-kor rendezik.

Nyitókép: MTI/Kovács Tamás