Sport

Mbappé visszatért, gólt lőtt, de hiába: nem lett csoportelső Franciaország

rtl.hurtl.huMTIMTI

2024. június 25. 20:47

A francia válogatott meglepetésre 1-1-es döntetlent játszott a már kiesett lengyelekkel a németországi labdarúgó Európa-bajnokság D-csoportjának harmadik, utolsó fordulójában kedden, így Didier Deschamps szövetségi kapitány együttese a második helyen végzett a négyesében.

Az Ausztria elleni első csoportmeccsen orrtörést szenvedő Mbappé ezúttal kezdőként kapott helyet – maszkban – a végső győzelemre is esélyesnek tartott franciáknál, de az ő jelenléte sem növelte a 2018-ban világbajnok, legutóbb vb-ezüstérmes együttes hatékonyságát a már tét nélkül játszó lengyelekkel szemben.

Az első félidőben a franciák sok támadást vezettek, de nem tudtak élni a lehetőségeikkel. A szünetre gól nélküli állással vonultak a csapatok, majd a folytatásnak óriási lendülettel vágott neki a francia válogatott.

Ennek pedig hamar eredménye is lett. Az 56. percben Kiwior Dembélével szemben elkövetett szabálytalansága miatt tizenegyest ítélt a játékvezető a franciáknak, a büntetőt pedig Mbappé értékesítette (1-0).

Rövidesen pedig Deschamps három játékost is lecserélt, míg a másik oldalon kettős cserére került sor.

A 79. percben tizenegyeshez jutott Lengyelország, a büntetőt Lewandowski előbb elhibázta, a játékvezető viszont megismételtette a pontrúgást, ugyanis Maignan kapus elmozdult a lövés pillanatában. Lewandowski második próbálkozásra már nem rontott, és kiegyenlített (1-1).

A franciák a hajrában tovább küzdöttek a győztes gólért, de a sarat jól álló lengyel védelemmel nem tudtak mit kezdeni, így meg kellett elégedniük a döntetlennel és a csoport második helyével, mert időközben Berlinben az osztrákok 3-2-re verték a hollandokat, és csoportelsőként jutottak a legjobb 16 közé.

A lengyel együttes így nem három vereséggel és pont nélkül búcsúzott a tornától, a franciáknak pedig nem sikerült megnyerniük a csoportot.