Sport

Vitatott gól is okozta a magyar válogatott vesztét a németek ellen

rtl.hurtl.hu

2024. június 19. 19:56

Hiába tett ki magáért az első félidőben, végül 2-0-ra kikapott a magyar labdarúgó-válogatott az Európa-bajnokság A-csoportjában a házigazda németektől. Sallai már az első percben helyzetbe került, aztán a 45+1. percben be is talált, de lesről. A kettő között Musiala szerzett érvényes gólt, Gündogan vitatható labdaszerzését követően. A második játékrészben már nem forgott veszélyben Manuel Neuer kapuja, ráadásul Gündogan maga is betalált.

Az első tíz percben kiválóan teljesített a magyar válogatott, amely akár már a középkezdés után megszerezhette volna a vezetést. Tah röviden tette haza a labdát, Sallai helyzetbe került, de Neuer gyorsan kapcsolt, és elrúgta a labdát. A 6. percben Bolla lövését Andrich blokkolta szögletre.

A németek tíz perc után kapcsoltak magasabb fokozatra, előbb Havertz verekedte át magát Orbánon, éles szögből leadott lövését Gulácsi reflexmozdulattal védte, majd a szögletet követően Andrich kapáslövését mentette fejjel Bolla.

A 22. percben vitatott góllal szerzett vezetést Németország. A mieink 16-osán belül Gündogan meglökte Orbánt, aki így elvesztette az egyensúlyát. Gündogan el is vette tőle a labdát, majd visszafordult, előkészített Musialának, aki egyből lőtt, lövése pedig Fiolát érintve vágódott a hálóba. Varga reklamálásért sárga lapot kapott, a VAR vizsgálta a gólt, de végül nem vonták vissza (1-0).

Négy perccel később Szoboszlai szabadrúgását Neuer bravúrral hárította, Bolla megpróbálta bekotorni a kipattanót, ám a földön fekvő kapus lábbal védett. Aztán Szoboszlai került helyzetbe, ballábas lövésébe Tah blokkolt bele.

Az első fél órában több magyar gólszerzési kísérletet láthattunk, mint németet, onnantól fogva viszont védekezéssel teltek a hátralévő percek a mieink számára. A 44. percben Musiala remek lövése az oldalhálóba vágódott – sokan gólt kiáltottak.

A 45+1. percben pedig a magyar szurkolók kiáltottak gólt, hiszen valóban a hálóban táncolt a labda Sallai fejese nyomán, de lest láttak a játékvezetők, így maradt szünetre az 1-0.

Sallai Roland betalált, de korai volt az öröm (Fotó: Reuters/Kai Pfaffenbach)

A második félidőben már jóval többet volt a labda a németeknél, ennek ellenére a 60. percben Sallai remek bal oldali beadása után Varga Barnabás fejelt – csak éppen kapu fölé.

Előtte Gulácsi Gündogan lövésszerű beadását, majd Kroos átlövését is hárította.

Aztán a 67. percben eldugták a labdát a németek, és a végén megduplázták az előnyüket. A gólpasszt Mittelstädt adta egy lapos átadással, Gündogan pedig könnyedén passzolt a bal alsóba (2-0).

Gulácsinak a későbbiekben is volt dolga, Kimmich és Sané lövését is védte.

A 90. percben óriási kavarodás támadt a németek 16-osán belül, de nem született gól. Ádám és Neuer ütközése után Orbán próbálkozott, és Kimmich mentett saját gólvonaljának közeléből.

A németek így 2-0-ra győztek, ezek után már nagyon nehéz lesz kiharcolni a továbbjutást, hiszen a gólkülönbség is fontos tényezővé vált. A sorsdöntő meccset vasárnap Skócia ellen játssza Marco Rossi válogatottja.