Sport

A csehek 27-szer próbálkoztak a gólszerzéssel, a végén mégis majdnem kikaptak Georgiától

rtl.hurtl.huMTIMTI

2024. június 22. 17:33

Az újonc Georgia hősiesen védekezve 1-1-es döntetlent játszott szombaton Csehország együttesével a németországi labdarúgó-Európa-bajnokság F-csoportjának második fordulójában. Ezzel története első Eb-pontját szerezte a georgiai válogatott.

Az első fordulóban egyformán vereséget szenvedő csapatok hamburgi pontosztozkodása a magyar válogatott számára reményteli. Marco Rossi együttese ugyanis két kör után pont nélkül áll, Skócia vasárnapi legyőzésével a harmadik helyen végezne az A jelű négyesben, ez továbbjutást érhetne számára, ha két másik kvartettben a harmadikok kevesebb pontot szereznek, vagy azonos ponttal, de rosszabb gólkülönbséggel zárnak.

Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, amelynek első félidejében végig a cseh együttes volt a meggyőzőbb. Schickék lényegesen veszélyesebben támadtak riválisuknál, de hiába alakítottak ki több nagy helyzetet, csak kezezés után tudtak a kapuba találni, majd a játékrész ráadásában hátrányba kerültek.

A 45+2. percben jobb oldali georgiai szabadrúgás után a 16-os belülre érkező labdába Hranac kézzel ért bele. A videózás után megítélt büntetőt (immár a 45+4. percben) Mikautedze a bal felső sarokba helyezte (1-0).

A fordulás után a csehek gyorsan egyenlíteni tudtak. Az 59. percben jobb oldali cseh szöglet után Lingr öt méterről a bal kapufa tövére csúsztatta a labdát, amely Schick mellkasára, onnan pedig a kapuba pattant (1-1).

Innentől a csehek a lefújásig gyakorlatilag egykapuztak. Ivan Hasek csapata nem csupán labdabirtoklásban nőtt ellenfele fölé, hanem a helyzetkialakítással sem akadt problémája. Ám a csehek képtelenek volt újabb gólt szerezni, így be kellett érniük az egy ponttal.

Sőt, a második 45 percben teljesen veszélytelenül játszó georgiaiak akár mind a három pontot begyűjthették volna, amennyiben az utolsó másodpercekben vezetett kontratámadás végén Lobzsanidze ziccerben nem a kapu fölé lő.

Csoportkör, 1. forduló, F-csoport:

Georgia–Csehország 1-1 (1-0)

Hamburg, vezette: Daniel Siebert (német)

Georgia: Mamardasvili – Kasia, Dvali, Kverkvelia (Gvelesziani, 82.) – Kakabadze, Kocsorasvili, Mekvabisvili, Davitasvili (Csakvetadze, 62.), Citaisvili (Locsosvili, 62.) – Mikautadze (Kvilitaja, 88.), Kvarachelia (Lobzsanidze, 83.)

Csehország: Stanek – Holes, Hranác, Krejcí – Coufal, Provod (Barák, 82.), Soucek, D. Jurásek (Sevcik, 82.) – Cerny (M. Jurásek, 55.), Schick (Chytil, 68.), Hlozek (Lingr, 55.)

Gólszerző: Mikautadze (45+4., 11-esből), illetve Schick (59.)

Sárga lap: Kasia (37.), Gvelesziani (82.), Mekvabisvili (83.), Kocsorasvili (95.), illetve Coufal (18.), Provod (40.), D. Jurásek (47.), Holes (53.), Soucek (81.)

Nyitókép: A georgiai Georgesz Mikautadze büntetőből lőtt gólját ünnepli a 2024-es németországi labdarúgó Európa-bajnokság F-csoportja második fordulójának Georgia-Csehország mérkőzésén a hamburgi Volkspark Stadionban 2024. június 22-én. Fotó: MTI/EPA/Robert Ghement.