Sport

Fordított, de a 95. percben kapott góllal két fontos pontot elhullajtott Horvátország Albánia ellen

rtl.hurtl.huMTIMTI

2024. június 19. 17:44

Albánia a 95. percben szerzett góllal 2-2-es döntetlent játszott Horvátországgal a németországi labdarúgó-Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában.

Mindkét gárda vereséggel kezdte a tornát, a horvátok 3-0-ra kaptak ki a spanyoloktól, míg az albánok (akik Eb-csúcsot jelentő 23 másodperc után már vezettek az olaszokkal szemben), 2-1-re maradtak alul, így a továbbjutás szempontjából döntő jelentőséggel bírt a mostani ütközet.

A horvátoknál három, a riválisnál két csere volt a kezdőcsapatban, és előbbiek kezdtek vehemensebben. Ennek ellenére váratlanul megszerezték a vezetést az albánok.

A 11. percben a korábban a Kisvárdát erősítő Jasir Asani beadását Qazim Laci csúsztatta meg, a labda éppen Dominik Livakovic keze előtt pattant fel, így a horvát kapus nem védhetett (0-1).

A horvátok hiába birtokolták többet a labdát, az ellenfél kontrákból pillanatok alatt helyzetbe került, és Livakovicnak kétszer bravúrra is szüksége volt, hogy ne nőjön a különbség.

A második félidőben egyre nyomasztóbb fölényben futballozott Horvátország, amely egyre ígéretesebb helyezetek alakított ki, két perc alatt megfordította az eredményt

A 74. percben a csereként beállt Ante Budimir passza után Andrej Kramaric csinált egy cselt a tizenhatoson belül, majd védhetetlenül a hálóba lőtt (1-1).

Két perccel később Budimir újabb remek beadása után az ugyancsak csereként beállt Luka Sucic lőtt kapura, a labda előbb a csapatkapitány Berat Djimsiti, majd onnan a három perccel korábban beállt Klaus Gjasula lábára pattant, végül a kapuba vágódott. Öngól (2-1).

Horvátország egészen a 95. percig magabiztosan őrizte előnyét. Akkor azonban az öngólos Gjasula egyenlített. Albán beadást követően Josip Sutalo sarkáról az őrizetlenül hagyott Gjasula elé pattant, aki a hálóba lőtt (2-2).

A hátralévő percekben mindkét csapat a győzelemért rohamozott, mindkettő betalálhatott volna, mégsem született újabb gól.

A záró körben, hétfőn a horvátok a címvédő olaszokkal, az albánok pedig a spanyolokkal találkoznak.

Csoportkör, 2. forduló, B csoport:

Horvátország–Albánia 2-2 (0-1)

Hamburg, 46 784 néző, vezette: Francois Letexier (francia)

Horvátország: Livakovic – Juranovic, Sutalo, Perisic (Sosa, 84.), Gvardiol – Brozovic (Pasalic, a szünetben), Kovacic, Modric – Kramaric (Baturina, 84.), Majer (Sucic, a szünetben), Petkovic (Budimir, 69.)

Albánia: Strakosha – Hysaj, Arjeti, Djimsiti, Mitaj – Asllani, Ramadani (Hoxha, 85.), Laci (Gjasula, 73.) – Asani (Seferi, 64.), Manaj (Daku, 85.), Bajrami

Gólszerzők: Kramaric (74.), Gjasula (76., öngól), illetve Laci (11.), Gjasula (95.)

Sárga lap: Hysaj (76.), Daku (93.), Gjasula (97.)

A nyitóképen Klaus Gjasula Albánia drámai egyenlítő gólját ünnepli (fotó: Reuters/Lisi Niesner)