Sport

Gól nélküli döntetlenre végzett a magyar válogatott Bosznia-Hercegovina ellen

Ferkai MarcellFerkai Marcell

2024. szeptember 10. 22:41

Javított a Németország elleni súlyos vereség után a magyar labdarúgó-válogatott, igaz, a győzelem ezúttal sem jött össze. Szoboszlaiék hazai pályán 0-0-ra végeztek Bosznia-Hercegovina ellen a Nemzetek Ligájában, pedig 19 gólszerzési kísérletig jutottak.

Öt helyen változtatott Marco Rossi a Németországban csúfos vereséget szenvedő kezdőcsapathoz képest. Gulácsi, Balogh, Nego, Kerkez és Nagy Ádám ki-, Dibusz, Botka, Bolla, Nagy Zsolt és Nikitscher pedig bekerült.

Volt már rá példa, hogy egy súlyos vereség után játszott Bosznia ellen a magyar válogatott. Akkor Norvégiától kapott ki Bozsik Péter csapata (1-4), hogy aztán a bosnyákok ellen javítson (3-1 idegenben). Azon a mérkőzésen játékosként szerepelt az ellenfél mostani szövetségi kapitánya, Barbarez.

A magyar szurkolókra nem lehetett panasz kedd este; a buzdítás hangerejét hallva semmi sem utalt arra, hogy egy komoly zakó után voltunk.

A 60. születésnapját a két mérkőzés között ünneplő (?) Marco Rossi válogatottja az első félidőben igazán kitett magáért. Hiába szerepelt az ellenfélnél egy sztárjátékos, Edin Dzeko személyében, a szünetig semmiféle veszélyt nem jelentettek a vendégek a kapura.

Annál inkább Vargáék!

A 17. percben Szoboszlai szöglete után Varga Barnabás fejelt a földre, az onnan felpattanó labdát Vasilj bravúrral ütötte ki. Nem sokkal később Nagy Zsolt beadásánál Varga belecsúsztatott a labdába, pedig mögötte ott volt Sallai, és neki akár jól is jöhetett volna fejre a labda. A 24. percben Nagy-beadás, Varga-fejes és Vasilj-védés.

Aztán a 33. percben Sallai „eltörte” a labdát, Varga azonban elérte a túloldalon, visszakotorta a labdát, amit a rövid saroknál ért el a kapus.

Az első félidő legszebb jelenete a 38. percben jött el, amikor Nagy Zsolt remekül leszorította a labdát, és úgy lőtt a 16-oson kívülről, Vasilj bravúrral védett a bal alsó sarok elől.

A szünet után kevesebb volt a lehetőség, a játék képe viszont nem változott. A 71. percben járt a legközelebb a Rossi-csapat a gólhoz. Szoboszlai Dominik szabadrúgása megpattant a sorfalon, és a felső lécről ment fölé.

Nyomott, nyomott a magyar válogatott, 11:1 volt a szögletarány, a közönség pedig pont úgy buzdított, ahogy az elvárható. Az volt a kérdés, hogy sikerül-e valahogy egy gólt bepréselni, vagy ki tudják bekkelni a bosnyákok.

Jött Kerkez, Csoboth és Ádám Martin is.

Utóbbi a 89. percben nem túl messziről, kényelmesen, fel sem ugorva, senkitől sem zavartatva fejelhetett, ám középre ment a labda, Vasilj pedig lábbal védett.

A négyperces hosszabbításban is rohamozott a magyar válogatott, de hiába. Bár a lehetőségei alapján bőven rászolgált volna a három pontra a Rossi-csapat, be kellett érnie az egy ponttal.

Nyitókép: Reuters