Sport

Újabb országos csúccsal olimpiai negyedik Betlehem Dávid 1500 gyorson

rtl.hurtl.hu

2024. augusztus 4. 19:17

Közel öt másodperccel tovább javítva a szombati előfutamban felállított országos csúcsot, 1:40:91-es idővel szerzett újabb értékes helyezést a magyar küldöttségnek Betlehem Dávid. Az amerikai Bobby Finke a kínai Szun Jang 2012-es olimpián úszott világcsúcsát megdöntve nyert.

A legkisebb megilletődés nélkül ugrott a medencébe élete első olimpiáján, első medencés döntőjében a fő profilját tekintve amúgy nyílt vízi úszó Betlehem Dávid. A Balaton Úszó Klub 20 éves versenyzője az első kétszáz méter után a negyedik helyen haladt a lenti, nyolcas pályán, sokáig az eggyel fölötte úszó amerikai Bobby Finke is húzhatta, hiszen ő haladt az élen.

Betlehem egészen 1100 méterig ment a negyedik helyen, a következő fordulónál a török Kuzey Tuncelli elé került, de ők ketten továbbra is nagy harcban voltak egymással. Elöl az amerikai jóval a világcsúcs részidőn belül úszott, és még a második Gregorio Paltrinieri is a képzeletbeli vonal előtt haladt, a harmadik hely biztosnak tűnt az ír Daniel Wiffen számára.

Az utolsó 50 méter előt két kérdés maradt: lesz-e világcsúcs, és lesz-e magyar negyedik hely. A válasz mindkét kérdésre az „igen” lett: Finke 14:30:67-es ideje új rekord, míg Betlehem Dávid nagyszerű hajrával a török előtt csapott a célba, az előfutam után újabb magyar csúcsot elérve, 14:40:91-gyel.

Nyitókép: MTI/Kovács Tamás