Sport

Kellemetlen meglepetés: döntetlen Angola ellen, még izgulni kell a magyar női kézilabda-válogatott továbbjutásáért

rtl.hurtl.hu

2024. július 30. 17:36

Nagy esélyt szalasztott el a magyar női kézilabda-válogatott, amely végül 31-31-es döntetlent játszott Angolával a párizsi olimpián, így még izgulnunk kell a továbbjutásáért.

Ahogy a férfiak Argentína elleni, úgy a hölgyek Angola elleni mérkőzésén is fontos szerepe volt a jó kapusteljesítménynek. Janurik Kinga kezdett, és remek védéseket mutatott be az első félidőben.

Angolát is legyőzte a magyar női kézilabda-válogatott a párizsi olimpián
Fotó: Reuters/Szabó Bernadett

Amikor 11-6-os vezetés után 13-12-re feljött az ellenfél, Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány dühösen kért időt. Ez után is egy Janurik-ziccervédés következett. Sajnos rengeteg volt a technikai hiba magyar oldalon, Golovin sem győzte cserélni a belső embereket.

A 36. percben már Angolánál volt az előny, miután a mieink már a sokadik kapufát lőtték. Golovin később megint kénytelen volt időt kérni, és áttért az ún. zavaró védekezésre. Hiába, kezdett állandósulni az 1-2 gólos angolai vezetés. A kapitány fel is adta ezt a taktikát, és lecserélte zavaró emberét, Klujbert.

Az utolsó 10 perc meglehetősen körömrágósra sikerült. Hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. Az 57. percben 29-30-as állásnál emberelőnybe kerültek a mieink, és Szöllősi-Schatzl parádés ejtéssel kiegyenlített (30-30). Utána emberhátrányban nem tudott gólt lőni Angola, sőt még fél percig lehetett emberelőnyben támadni: Klujber betalált (31-30)!

Ekkor Füzi-Tóvizi Petra kapott kétperces kiállítást. Vagyis az utolsó két percen belül emberelőnyben támadhatott az ellenfél, és ki is használta (31-31).

Az utolsó percen belül Szöllősi-Schatzl harcolt ki kétperces kiállítást és büntetőt. Klubjer 59:17-nél odaállt, de nem tudta belőni. A végén még egy időn túli szabaddobásunk volt, de ezzel nem sikerült élni vele (31-31). Az angolaiak szinte úgy ünnepelték az egy pontot, mintha nyertek volna.

Spanyolországot le kell majd győzni a továbbjutáshoz.

Nyitókép: Reuters/Szabó Bernadett