Sport

Megvan az első magyar érem: Muhari Eszter harmadik lett az egyéni párbajtőrvívó-versenyben!

rtl.hurtl.hu

2024. július 27. 21:01

Első olimpiáján nagyszerű teljesítményt nyújtva a bronzmeccset 15:14-re megnyerve harmadik lett, így megszerezte a magyar küldöttség első érmét Muhari Eszter vívó.

Bár az ellenfélé volt az első tus, szép vágással gyorsan fordított az észt Nelli Differttel szemben Muhari Eszter. Jó volt látni a stabil teljesítményt az első olimpiáján részt vevő magyar lánynál. 4:3-nál lehetett egy picit szusszanni.

A vívásra nem is annyira jellemző bronzérem óhatatlanul két csalódott sportoló csatája; Muharin egyáltalán nem érződött az elődöntőbeli vereség. Türelmesen, taktikusan versenyzett a kisdöntőben. Akárcsak az első három asszója alkalmával.

Aztán 6:5-re az ellenfél szerzett vezetést egy végletekig kiélezett tus végén. Aztán Muhari egy kicsit elsiette a következőt, így lett 7:5 oda. Annál jobb volt látni, hogy egymás után két tussal 7:7-re módosította az állást a magyar! Egy együttest követően végül 8:8-nál jött a szünet.

Megint Differt lépett el, de csak eggyel, ez pedig Muhari ellen semmire sem jó (10:10). Aztán viszont 12:10 volt már az észtnél, és ekkor már nem csak az órát kellett figyelni, hanem azt is, hogy ne jusson el 15-ig az észt.

Jött is a Muhari-tus villámgyorsan (11-12). Ha kell, tud ő gyorsan is! Majd 12:12!

A harmadik harmad utolsó percén belül majdnem szúrni tudott Muhari, de végül az ellenfél járt sikerrel (12:13). Ekkor már nagyon kellett nézni az órát, Muhari viszont elképesztő idegekkel rendelkezik: 13:13!

Fantasztikus izgalmak közepette jutottunk el a záró fél percig. Együttes találat: 14:14!

29 másodperccel a vége előtt pedig az volt a helyzet: aki talál (egylámpás találattal), azé a bronzérem. Biztos, ami biztos alapon inkább lepergették az órát.

Jött az egyperces ráadás, amiben viszont az észt volt a kezdeményezett, ez azt jelentette, hogy újabb találatok nélkül az övé lett volna a bronz.

Muhari viszont bírta a tétet, szinte azonnal megszúrta ellenfelét, és övé lett a bronz!

A magyar küldöttség első érme!

Teljesen megérdemelt vívónőnk bronzérme, hiszen egész nap fantasztikusan teljesített.

A 21 éves bronzérmes az M4 Sportnak így értékelt:

„Tudom, hogy csak bronzmeccs, de nekem sokat jelent. Mindenki idősebb volt nálam. Ami a döntő tust illeti, nem kockáztattam, azt csináltam, amit beszéltünk, és végre nem féltem. Nem érdekelt, hogy ki a kedvezményezett, az volt a lényeg, hogy ki ugrik ki előbb. Holnaptól nyári szünet, úgyhogy ez egy remek befejezése a szezonnak.”

Nyitókép: MTI/Illyés Tibor