Ezüstérmet nyert az öttusa Eb-n a magyar férfi válogatott

rtl.hurtl.hu

2024. július 8. 19:59

Közben a nők bronzéremmel zárták az öttusa Eb-t.

A női bronz után ezüstérmet nyert a Bereczki Richárd, Koleszár Mihály páros a férfi váltók hétfői versenyében a budapesti öttusa Európa-bajnokságon, írja az MTI. Az első napon a nők után, illetve részben azzal párhuzamosan bonyolították le a férfiak váltóját: ebben hat duó küzdött az érmekért.

Számukra úszással kezdődött a nap, a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok melletti uszodában a magyar kettős 1:50.94 perccel teljesítette a 2x100 métert. Ezzel a harmadik helyen állt, de aztán a BOK Csarnokban rendezett vívásban 24 győzelemmel és 16 vereséggel az olaszokkal holtversenyben a legjobb volt, így már a második volt.

A lovaspályán Koleszár egy, Bereczki két akadályt levert, emellett volt még egy másodperces időtúllépés is, a 278 pont ötödik helyet ért ebben a számban, összesítésben pedig egy pozíciórontást.

A kombinált számnak – melyben mindegyik váltótagnak 3x600 métert kellett futnia két lövészettel megszakítva a Puskás Aréna szoborparkjában –, harmadikként vágott neki Bereczki, az olaszok és az ukránok mögött, előbbiektől 21, utóbbiaktól kilenc másodperccel lemaradva. A váltásig megközelítette ukrán ellenfelét, majd Koleszár már az első körében előzött. Egy darabig együtt futott az ukránnal, de aztán leszakította, így végül fölényes második helyet harcolt ki. Az összetett számban a magyarok 11:50.56 perccel a legjobbak voltak.

Nyitókép: Facebook