Sport

Spanyol szövetségi kapitány: Spanyolország messzire juthat az Európa-bajnokságon

rtl.hurtl.hu

2024. július 1. 10:56

A spanyolok eddig nagyon magabiztos teljesítményt nyújtanak az Eb-n. Veretlenül, egyetlen kapott góllal jutottak a legjobb nyolc közé. Sőt, még ezt az egy gólt is ők rúgták maguknak.

Hideg zuhannyal indult Spanyolország számára vasárnap esti nyolcaddöntő, a 18. percben ugyanis egy öngóllal Georgia szerezte meg a vezetést. A spanyolokat azonban nem törte meg, hogy Le Normad saját kapujába talált és még az első félidőben Rodri révén kiegyenlítettek. A második játékrészre pedig még egy lapáttal rátett a spanyol válogatott, három gólt rámoltak be Georgiának és biztosították helyüket a negyeddöntőben.

Luis De La Fuente: Spanyolország messzire juthat az Európa-bajnokságon
Fotó: Reuters

„Azt akartam, hogy megkeressük a megfelelő pillanatokat a támadásokhoz és hogy nyugodtak legyünk. Láttam, hogy nőtt a feszültség, amikor megtörtént az öngólt, de azt akartam, hogy a játékosaim ezt verjék ki a fejükből” – mondta a spanyol válogatott szövetségi kapitánya, Luis de la Fuente, aki külön kiemelte a második és harmadik spanyol gól szerzőit, Nico Williams-et és Fabian Ruizt.

Fantasztikusak voltak. Szerintem Williams és Ruiz a világ legjobb játékosai a posztjukon. Világklasszisok. Szerencsés vagyok, hogy számíthatok rájuk. Rengetek tehetség van bennük és ha ezt hozzáadjuk a csodálatos csapatunkhoz, messzire juthatunk ezen az Eb-n

– értékelt de La Fuente.

A georgiaik szövetségi kapitánya, Willy Sagnol is megszólalt és elmondta, hogy csapata bízott a továbbjutásban, de a tréner elismerte, hogy megérdemelt a spanyol győzelem.„Mindig is az volt az érzésünk, hogy meg tudjuk csinálni. Spanyolország nagyszerű csapat, de szinte végig meccsben voltunk. Az első támadásunkból gólt szereztünk, de ha az első félidő 1-0 maradt volna, a második játékrész másképp alakult volna. Rodri nagyon fontos játékosa a spanyoloknak és a végén nem volt vita arról, hogy Spanyolország megérdemelte a győzelmet” – nyilatkozta Sagnol, aki hozzátette, hogy nagyon büszke, hogy Georgia története első Eb-jén a legjobb tizenhatig menetelt.

Spanyolország a folytatásban a házigazda németekkel mérkőzik meg a negyeddöntőben, július 5-én.

Nyitókép: Reuters