Sport

Nyert, és csoportelső lett Ausztria a foci-Eb-n a francia, holland páros előtt

rtl.hurtl.hu

2024. június 25. 20:05

Az osztrák válogatott 3-2-es győzelmet aratott a hollandok felett, és mivel a franciák nem tudták legyőzni a kieső lengyeleket, az osztrákok megnyerték a D-csoportot.

Igazából egyik válogatottnak sem kellett félnie ettől kedd esti találkozótól. A hollandok tudták, hogy jó esetben lehetnek csoportelsők, de akkor sincs baj, ha csak szimplán továbbjutnak. Ronald Koeman ennek megfelelően ezúttal kihagyta a kezdőből Dumfriest, Frimpongot és Xavi Simonst. Az osztrákok pedig azt tudták, hogy még ha (kis gólkülönbséggel) ki is kapnának, feltehetően beférnének a legjobb négy csoportharmadik közé.

Napra pontosan 36 éve nyerte meg az Európa-bajnokságot Hollandia, minden idők egyik legbravúrosabb góljával. Most viszont egy bravúros öngólt láttunk a hollandoktól, rögtön a meccs elején. Malen egy bal oldali beadást előrecsúszva rúgott a saját kapujába, és ez azt jelentette, hogy az osztrákok nagyon eredményesek 2023-ban a meccseik elején.

1. 2024. március, Szlovákia – Baumgartner vezetést szerez az 1. percben
  2. 2024. március, Törökország – Schlager vezetést szerez az 1. percben
  3. 2024. június, Szerbia – Wimmer vezetést szerez a 10. percben
  4. 2024. június, Svájc – Baumgartner vezetést szerez az 5. percben
  5. 2024. június, Lengyelország – Trauner vezetést szerez a 9. percben

A 20. perchez közeledve már nonstop holland füttykoncertet hallhattunk, közben az osztrákok olléztak, merthogy a Koeman-csapat meglehetősen lagymatag volt. Nem véletlen, hogy már a 35. percben be kellett küldeni Xavi Simonst. Ettől függetlenül Verbruggen kapusnak egy percen belül kétszer kellett védenie.

Igaz, Malen majdnem javította a hibáját, de ígéretes helyzetben mellélőtt. De igazából csak az első félidő utolsó öt percére tért magához a holland válogatott. A szünet pedig kifejezetten jót tett nekik, hiszen Gakpo szinte azonnal betalált. A gólpasszt pedig Xavi Simons adta.

Különösebben nem zavartatta magát Ausztria, hiszen egy nem akármilyen háromszögelés után jött egy beadás és Schmid lövése. Bár végül is De Vrij lőtt a saját kapujába, mivel amúgy is kapuba ment volna a labda, így ez nem öngól volt hivatalosan.

A hollandoknak nem ment a játék, nagyon nem, viszont ilyenkor jön ki az igazi nagyság. Merthogy Memphis Depay csodálatos mozdulattal szelídítette meg a labdát, és azzal a lendülettel be is verte. Igaz, elsőre úgy tűnt, hozzáérhetett a kezéhez a labda, a játékvezető először nem is ítélt gólt, de a videófelvételek bizonyították, hogy nem volt itt kezezés (2-2).

Ekkor az osztrákok is megrázták magukat, és harmadszor is vezetést szereztek. Sabitzer nagyon éles szögből vágta be a rövid felsőbe, egy jó kis Baumgartner-kiugratásból.

Mivel kiegyenlítettek a lengyelek, ezzel az osztrákok a virtuális tabella élére ugrottak. Ennek örömére lőttek még egyet, de lesről. A hátralévő időben a hollandok próbálták valahogy kicsikarni a döntetlent érő gólt, de nem jártak sikerrel, viszont produkáltak egy élvezetes utolsó 13-14 percet.

Ausztria lett a csoportelső, ezt vajon ki gondolta volna?

D-csoport, 3. forduló:
Hollandia–Ausztria 2-3 (0-1)
Hollandia: Verbruggen – Geertruida, De Vrij, Van Dijk, Aké (Van de Ven, 64.) – Reijnders (Wijnaldum, 64.), Schouten, Veerman (Xavi Simons, 35.) – Malen (Weghorst, 72.), Depay, Gakpo
Ausztria: Pentz – Posch, Wober, Lienhart (Baumgartner, 62.), Prass – Seiwald, Grillitsch (Querfeld, 64.) – Wimmer (Laimer, 64.), Sabitzer, Schmid (Weimann, 92.) – Arnautovic (Gregoritsch, 79.)
Gól: Gakpo (47.), Depay (75.), illetveMalen (6. perc, öngól), Schmid (59.), Sabitzer (80.)
Sárga lap: Posch (32.), Wimmer (33.), Querfeld (95.)

A nyitóképen Malen öngólja. Fotó: Reuters/Fabian Bimmer