Sport

Elképesztő öngól, Cristiano Ronaldo-rekord – sima portugál siker a törökök ellen

rtl.hurtl.huMTIMTI

2024. június 22. 20:41

A portugál válogatott a vártnál simábban, 3-0-ra legyőzte a török együttest a németországi labdarúgó-Európa-bajnokság F-csoportjának második fordulójában, ezzel biztosította helyét a nyolcaddöntőben.

Cristiano Ronaldo hatodik kontinenstornáján a 27. Eb-meccsét játszotta, ezzel tovább javította rekordját, míg azzal, hogy immár 7 Eb-gólpassza van, szintén csúcstartó lett a torna történetében. Pepe pedig – aki az első fordulóban „vette el” a legidősebb játékos címet Király Gábortól – 41 évesen és 117 naposan lépett pályára. Király Gábor üzent is Pepének ebből az alkalomból.

Nagy lendülettel kezdték a mérkőzést a portugálok, akik a csehek elleni nyitómérkőzésüknél lényegesen nagyobb elánnal futballoztak, ugyanakkor tiszta helyzetekig az első húsz percben nem jutottak el.

Az első igazán szépen végigjátszott portugál akció aztán góllal zárult a játékrész közepén, néhány perccel később pedig egy egészen szürreális öngóllal megduplázódott a portugálok előnye.

A 22. percben bal oldali portugál támadás végén Nuno Mendes lőtte élesen középre a labdát, amely egy védő lábáról Bernardo Silva elé pattant, ő pedig nagy erővel a kapu bal oldalába lőtt (1-0).

A 29. percben lendületes portugál támadást Joao Cancelo rossz passza zárt le, ám a 16-os felé guruló labdát Akaydin, senkitől sem zavartatva, úgy passzolta hátra, hogy nem nézett fel, és a korábban kimozduló Bayindir mellett a saját kapujába gurított, Celik pedig már nem tudott menteni (2-0).

Az első félidőben a török csapat sem volt teljesen veszélytelen, gólt azonban nem tudott szerezni.

A fordulás után a törökök igyekeztek több kockázatot vállalva futballozni, de a rivális gyorsan megbüntette ezt, és egy labdaszerzés után a harmadik gólját is megszerezte.

Az 56. percben Cristiano Ronaldo ugrott ki üresen a jobbösszekötő helyén, majd a 16-oson belülre érve Bruno Fernandes elé tálalt, aki az üres kapuba gurított (3-0).

A mérkőzés érdemi részét ezzel Roberto Martínez csapata gyakorlatilag lezárta. A folytatásban mindkét együttes előtt adódtak még lehetőségek, de újabb találat nem esett.

Csoportkör, 1. forduló, F-csoport:

Portugália–Törökország 3-0 (2-0)

Dortmund, vezette: Zwayer (német)

Portugália: Diogo Costa – Joao Cancelo (Semedo, 68.), Pepe (Antonio Silva, 83.), Rúben Dias, Nuno Mendes – Joao Palhinha (Rúben Neves, a szünetben), Bernardo Silva, Bruno Fernandes, Vitinha (Joao Neves, 88.) – Cristiano Ronaldo, Rafael Leao (Pedro Neto, a szünetben)

Törökország: Bayindir – Celik, Akaydin (Demiral, 75.), Bardakci, Kadioglu – Calhanoglu, Ayhan (Yuksek, 58.) – Akgun (Güler, 70.), Kokcu (Yazici, a szünetben), Akturkoglu (Yildiz, 58.) – Yilmaz

Gólszerzők: Bernardo Silva (22.), Akaydin (29., öngól), Bruno Fernandes (56.)

Sárga lap: Rafael Leao (39.), Joao Palhinha (45.), illetve Bardakci (26.), Akaydin (42.), Celik (42.)

Nyitókép: Samet Akaydin rossz hazaadása után már hiába próbált menteni Zeki Celik és Altay Bayindir, öngól lett a vége. Fotó: Reuters/Carmen Jaspersen

#Sport#labdarúgás#futball#foci#foci-eb#törökország#portugália#cristiano ronaldo#roberto martínez#bernardo silva