Sport

Négy magyar érem született az úszó-Eb első napján

rtl.hurtl.hu

2024. június 18. 10:56

Eredményesen zárult a magyar küldöttség számára a belgrádi úszó Európa-bajnokság első napja. Férfi 400 vegyesen két úszónk is érmes lett és mindkét 4x200 gyorsváltó a dobogón végzett.

400 vegyesen két magyar úszó is a fináléba került. Holló Balázs az utolsó hosszon feljött a második helyre, így ezüstérmes lett. Mellette Zombori Gábor is ott volt a mezőnyben, aki szintén maximálisan teljesítette a célját: kerek egy másodperccel megjavította egyéni legjobbját, ami ezúttal bronzérmet és az olimpiai indulásra jogosító A-szintet jelentette.

A női 200-as gyorsváltónk a döntőben a legjobb idővel várhatta a rajtot. Ábrahám Minna alig 40 perccel a száz gyors után ugrott a váltó kezdőembereként a vízbe, majd jó kezdés után a harmadik helyen váltott. Késely Ajna tovább faragott a magyar váltó hátrányából és második helyre hozta fel a csapatot. Molnár Dóra volt a harmadik emberünk, aki szépen tartotta magát, majd negyedikként érkezett Pádár Nikolett aki remekül hajrázott, de nem tudta beérni az első helyezett izraelieket, így a magyar váltó ezüstérmes lett.

A férfi 200-as gyorsváltó címvédőként ugorhatott medencébe, Németh Nándor jól is kezdett, végig vezetve, közel testhossznyi előnnyel váltott. Utána Holló Balázs következett, aki alig egy órával a 400 vegyesen szerzett ezüstje után, a második helyen adta át a váltót Márton Richárdnak, aki ismét feljött az első helyre. Márton az élen adta át a helyét Kós Hubertnek, aki az első pozíciót nem tudta megőrizni, de behozta a csapatot a második helyre. A nők után a férfi 200-as váltónk is ezüstérmet szerzett.

A versenynapon középdöntőket is rendeztek, ahol szintén szépen szerepeltek a magyar úszók. 50 méter pillangón Szabó Szebasztián és Kós Hubert is döntőbe került. 200 háton pedig Molnár Dóra mellett Szabó-Feltóthy Eszternek is sikerült fináléba kerülnie.

Nyitókép:MTI/Derencsényi István