Sport

Utolsó percben kapott góllal tört meg a magyar fociválogatott veretlenségi sorozata

rtl.hurtl.hu

2024. június 4. 22:56

2022 szeptembere óta először szenvedett vereséget az Európa-bajnokságra készülő magyar labdarúgó-válogatott. Írország egy magyar szempontból elkerülhető, utolsó percben elért góllal győzött saját pályáján, barátságos mérkőzésen.

Ahhoz képest, hogy az írek játszottak hazai pályán, nagyon nem az övék volt az első félidő. Ezért is volt bosszantó, hogy amikor nagy nehezen helyzetbe kerültek, rögtön gólt szereztek. A 36. percben Smallbone kiváló beadását Idah fejelte be közelről (1-0).

Akkor már túl voltunk két Nego-helyzeten: a francia utánpótlás-, illetve magyar felnőttválogatott játékos az első negyedórában kétszer is helyzetbe került, de egyszer sem talált kaput. Aztán a 29. percben Schäfer szerzett labdát becsúszva, Szoboszlai kiugratta Kerkezt, akinek a lövését Kelleher védte. A 35. percben Szoboszlai játszotta meg Varga Barnabást, aki nem tudta eldönteni, mit kezdjen a labdával, így odalett a helyzet – és kisvártatva érkezett az ír vezetés.

Alig négy perce álltak győzelemre a hazaiak, amikor Szoboszlai alighanem kapura akart lőni távolról, a labdája megpattant, és felperdült egy ír játékoson, Orbán reflexből belefejelt a 16-oson belül, Lang pedig közelről felvarrta a rövid felső sarokba (1-1).

Szünet után is jó tempóban folyt a játék, és meg is voltak a magyar helyzetek. Az 53. percben Orbán (föléfejelt), az 56.-ban Sallai, míg az 57.-ben Schäfer szerezhetett volna gólt (itt kétszer egymás után Kelleher védett).

Marco Rossi szövetségi kapitány a nagy kérdést (ki lesz a kezdőkapus a jövő pénteken kezdődő Eb-n?) nem válaszolta meg: már a meccs előtt tudni lehetett, hogy a szünetig Gulácsi Péter, utána pedig Dibusz Dénes áll a gólvonal elé. Gulácsinak alig, Dibusznak viszont semmi dolga nem volt, legalábbis a 92. percig.

Akkor ugyanis elsőre úgy tűnt, bemutat egy óriási védést ziccerben, de hiába ért bele Troy Parrott lövésébe, a labda a kapuban kötött ki. A cserecsatár (és mellette egy társa) úgy száguldott végig őrizetlenül a magyar térfélen, hogy előtte a mieink végeztek el szögletet.

A 14 meccses veretlenségi sorozatot felépítő, ám most alulmaradó Rossi-csapat szombaton 18 órakor Izrael ellen vívja utolsó felkészülési meccsét az Európa-bajnokság előtt.

Felkészülési mérkőzés:
Írország – Magyarország 2-1 (1-1)
Írország: Kelleher – Coleman, Duffy (Scales, a szünetben), O’Shea – Doherty (O’Brien, a szünetben), Cullen (Knight, 79.), Smallbone, Brady (O’Dowda, 62.) – Azaz (Parrott, 62.), Idah (Obafemi, 71.), Szmodics
Magyarország: Gulácsi (Dibusz, a szünetben) – Lang (Balogh, 73.), Orbán, Dárdai – Nego (Botka, a szünetben), Schäfer (Styles, 71.), Nagy, Kerkez (Nagy Zs., 71.) – Sallai, Szoboszlai – Varga B. (Kleinheisler, 62.)
gól: Idah (36.), Parrott (92.) illetve Lang (40.)
sárga lap: Coleman (65.), Scales (78.), illetve Szoboszlai (65.)

A nyitóképen Lang Ádám gólja, amely sokáig döntetlent ért. A kép forrása: MTI/Illyés Tibor

#Sport#magyar fociválogatott#foci-eb#szoboszlai dominik#Sallai Roland#schafer andrás#varga barnabás#Lang Ádám#marco rossi#dibusz dénes#gulácsi péter