rtl.hurtl.hu

2024. május 19. 16:21

A 100 méteres síkfutáson nyert aranyérmet Ekler Luca Japánban.

Ekler Luca aranyérmet szerzett 100 méteres síkfutásban a para-atlétikai világbajnokságon, a japán Kóbéban, írja az MTI.

A Magyar Paralimpiai Bizottság tájékoztatása szerint a TFSE atlétája másodikként kvalifikálta magát a T38-as kategória vasárnapi döntőjébe, amelyben 12.85 másodperces idővel diadalmaskodott, három századdal megelőzve a másodikként célba érkező kolumbiai riválisát.

A versenynap másik magyarja, a tatabányai Luterán Petra (T47) ugyancsak a 100 méter fináléjában volt érdekelt, amelyben ötödik lett 13.09 másodperces eredménnyel. A vb-n összesen hat versenyző képviseli a magyar színeket.

Korábban a Fókusz is készített riportot Ekler Lucával, aki annak ellenére lett világklasszis atléta, hogy gyerekként fél oldalára lebénult. Korábban versenyszerűen teniszezett, de a szélütés után már nem tudta megfogni az ütőt, így új sportág után kellett néznie. Sok mindent kipróbált, mire édesapja hatására az atlétika mellett döntött.

Nyitókép: Ekler Luca 2021-ben. – Fotó: MTI / Koszticsák Szilárd

#Sport#Ekler Luca#para-atlétikai világbajnokság#aranyérem#síkfutás#sportág#siker#japán